Choď na obsah Choď na menu
 


Turnaj v Putnoku

5. 2. 2017

V nedeľu 5. februára 2017 sme odhodlane a s optimizmom vycestovali do blízkeho Maďarského Putnoku vyskúšať svoje kvality so zahraničnými futbalistami. Ale  nie všetko išlo nakoniec  podľa našich predstáv... sad

Hneď  prvý zápas sme podľahli  neskoršiemu víťazovi turnaja DVTK 3 : 0 keď sme už niekoľko sekúnd po písknutí hry dostali náš prvý gól... Naši chlapci sa na ihrisku nevedeli presadiť v útoku a ani obrana sa nám veľmi nedarila a tak len vďaka pekným brankárskym zákrokom Mateja v bráne sme nedostali viac...

dsc00482a.jpg

 

 

 

 

 

Druhý zápas sme hrali s tímom: TISZAUJVÁROS - a začali sme  veľmi pekne - v prvých 5 minútach sme vyhrávali 2 : 0 a tak sme si to užívali. Lenže potom akoby niekto našich hráčov vymenil a súper dotiahol na 2 : 2 a keď sa nám podarilo dať vlastný gól a prehrávali sme 3 : 2 začala dráma... Infarktový stav skončil až po odznení záverečného hvizdu - našťastie s výsledkom 4 : 3 pre náš tím - čo nám dávalo šancu k postupu zo skupiny. Naše góly dali: Kristian Csízi a Adam Kurek dal tri.

 

saa.jpg

Tretí zápas sme hrali s tímom: KISVÁRDA a ak sme chceli postúpiť do bojov o cenné trofeje bolo naše víťazstvo nutnosťou. Podarilo sa a s výsledkom 4 : 2 sme sa prebojovali do postupových bojov o cenné kovy. Naše góly dali kanonieri: Adam Gombala, Adam Kurek 2 a Mark Murányi.

dsc003531.jpg

V boji o finálový postup sme sa stretli s v výborným tímom z JUVENTUS KOŠICE. V dramatickom  zápase, sme v úvode hry prekvapili súpera a po 5 minútach sme vyhrávali 3 : 0. Naše góly dali chlapci: Kristian Csízi a Mark Murányi. S pribúdajúcimi minútami sme postupne strácali silu a košičania nás zatlačili do silnej defenzívy. Bojovali ako tigre a postupne vyrovnali na 3 : 3. Na  hvizd rozhodcu sme čakali ako na spasenie a keďže aj po zapískaní ostalo svietiť na tabuli skóre 3 : 3, bolo jasné, že o postupujúcom tíme do finále rozhodnú penalty.

Za náš tím kopali penalty :

Prvý začal súper, bránu strážil Jakub - k lopte sa blíži hráč tímu Juventus Košice s číslom 4 - prudko kopne ... lopta letí tesne nad bránku... za náš tím kopal Kristian Csízi - tiež nedal - stav na  penalty 0 : 0.

V bráne stojí Matej - súperov hráč s číslom 10, sa snaží vyšachovať nášho brankára, vystrelil, ale Matej nádherným brankárskym zásahom vyráža loptu smerujúcu do pravého horného rohu... za náš tím sa k lopte stavia Adam Kurek - a profesionálne, bez zaváhania, krásne umiestni strelu do pravej hornej časti bránky... - vedieme 0 : 1  -  finále je na dosah ruky ... - krátke video si môžete pozrieť tu!

Opäť v bráne stojí náš Jakub - súper  je pod tlakom - a kope loptu k pravej časti brány - pohotový Jakub krásne vyráža nádherným tigrím skokom a udržuje čisté konto.... nastupuje k lopte Adam Gombala..., ale neprekoná brankára súpera - napriek tomu je rozhodnuté - na penalty sme vyhrali 0 : 1 !!!! - a postupujeme do finále...

Finálový  zápas s tímom DVTK - s tým, s  ktorým sme ráno začínali - je však evidentne nad naše sily... do našej brány padali góly jeden za druhým... a konečné skóre: 8 : 1 len kozmeticky upravuje z priameho kopu Adam Gombala.

Záver: strieborné umiestnenie iste potešilo aj keď, bolo tak trošku s horkou príchuťou po finálovom zápase, kde sme evidentne nestačili na domáci víťazný tím.

dsc00602-mark.jpg

 

 

Náhľad fotografií zo zložky 05.02.2017 - turnaj v Putnoku