Choď na obsah Choď na menu
 


Dukla Banská Bystrica - RS

1. 5. 2017

Ťažké, ale  zaslúžené víťazstvo sme dosiahli 1. mája 2017 v Banskej Bystrici proti duklistom U11.  Bystričania sa nevedeli zmieriť s tým, že nedokázali udržať našich útočníkov mimo dostrelu ich braniek a tak v závere zápasu pribúdalo viac osobných a zbytočných súbojov aj mimo rámec športových pravidiel.

dukla-bb---rs---2017--1-april001126.jpg

Naši hráči hrali disciplinovane a pekne pokrývali útoky protivníka a tak do prvej polovice zápasu sme vyhrávali 6 : 0, čo súper len veľmi ťažko rozdýchaval v prestávke, pretože pred zápasom mali pocit, že Rimavská Sobota nie je  pre nich žiadny súper.

Po výmene strán a hráčov sme skončili s celkovým skóre: 14 : 4.

V prvom tíme veľmi pekne hral v útoku talentovaný Kristian Csízi, ktorý tlačil celý tím do pekných kombinácii a dal celkom 4 góly.

dukla-bb---rs---2017--1-maj22.jpg

Oprieť sa mohol o kvalitu hráčov  druhej vlny Patrika Czaká a Marka Murányiho, ktorý poctivo betónovali obranu a tiež sekundovali podľa potreby aj  v útoku a  prispeli  do bodového hodnotenia po jednom góle. Prvý tím celkom zvíťazil 6 : 4.

dukla-bb---rs---2017--1-maj38.jpg

V druhom tíme za naše farby skórovali: Oliver Csendes - 4 x, Mark Rábelyi - 2 x a Lukáš Huszty - 2 x čím sa zaslúžili o víťazstvo svojej skupiny 8 : 0. Veľmi pekne hral Oliver, ktorý mal nie len krásny ťah na bránku, ale tento krát sa vedel aj podeliť so spoluhráčmi a pekne im vypracoval strelecké a gólové šance. V tomto zápase ukázal, že má veľký potenciál dobrého hráča, vie sa presadiť, na seba strhnúť obrancov súpera a vypracovať šancu pre spoluhráčov na druhej strane. 

dukla-bb---rs---2017--1-maj45.jpg

Určite by, ale bolo chybou nespomenúť prácu aspoň niektorých hráčov, ktorí tvrdili zadné línie pred našou bránkou - medzi kvalitné stálice obrany už dlhodobo patria Richard Komora a Adam Gombala - skromní hráči, s poctivou hrou na celej ploche ihriska a takmer neprekonateľní pri obrane našej bránkovej zóny - brankári najlepšie vedia povedať, ako veľa pre nich znamenajú...

dukla-bb---rs---2017--1-maj53.jpg

... určite si však pochvalu zaslúžil v tomto zápase každý z hráčov, ktorí boli postavení na  ihrisko..a verím, že aj ich tréner si nájde čas na tréningu  , aby im poďakoval a  najmä ich pochválil za bojovnosť... za góly... obranu... a úspech... určite to deti ocenia... a posunie ich to ďalej...

dukla-bb---rs---2017--1-maj74.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky 01.05.2017 - Dukla Banská Bystrica - RS