Choď na obsah Choď na menu

Badín - RS

7. 5. 2017

V upršanom a chladnom počasí sme v nedeľu 7. mája 2017 odohrali ďalšie kolo ligy U11 na ihrisku súpera v Badíne.

Po tvrdom zápase sme nakoniec zvíťazili 12 : 7 a to aj napriek dosť nečistej hry zo strany niektorých domácich hráčov... (viď foto)

Výborný zápas odohral prvý tím, ktorý prispel do celkového víťazstva ôsmimi gólmi - v zostave: Kristian Csízi - 3 x, Mark Murányi, Patrik Czakó, Peter Hanyus - 2 x, Szabolcs Kuzma - 1 x, Kevin Tomka - 2 x, Samko Kurák a v bráne: Matej Banský.

Chlapci zodpovedne bránili nájazdy útočnikov súpera do našej obrannej zóny vďaka čomu udržali  skóre svojej skupiny na stave 8:2 v náš prospech.

Určite najlepším hráčom dňa bol Kristian Csízi, ktorý ukázal nie len futbalové majstrovstvo, ale hlavne pevné nervy a nenechal sa vyprovokovať nešportovými zákrokmi súpera. Naozaj som ho obdivoval, pretože do poslednej chvíle poctivo hral futbal, nenechal sa vtiahnuť do osobného vyrovnávania účtov, napriek tomu, že bol veľa krát zákerne atakovaný súperom a rozhodca sa tváril, že to nevidí... - určite sa chlapec zachoval správne, že svoje pocity a krivdu neventiloval na ihrisku, čím si zaslúžil môj veľký obdiv... niektorí hráči by si od neho určite mohli zobrať príklad...

V tomto tíme si však pochvalu  za bojovnosť a výkon zaslúžia všetci!!

Na druhej strane  hral tím, ktorý dosiahol celkové skóre  5 : 4 v prospech Badína - v zložení: Adam Kurek, Oliver Csendes, Adam Gombala, Mark Rábelyi, Benjamín Zsóri, Marek Korytiak, Lukáš Huszty a v bráne Jakub Kovács. Bolo to prekvapivé, pretože v tomto tíme bolo viac skúsenejších hráčov a očakával sa určite lepší výsledok - možno  je to aj na zamyslenie enlightened - prečo ?

Za  náš tím skórovali: Adam Kurek - 3 x, Oliver Csendes - 1 x. Na záver prvého polčasu sa v tíme riešili emócie - boli zjavne dané tým,_igp4960.jpg čo sa dialo aj u prvého tímu - nešportová hra niektorých hráčov z Badína tolerovaná rozhodcom... Prvý polčas skončil 3 : 2  v prospech Badína, v tejto skupine a druhý nerozhodne 2 : 2.

Po polčase sa druhý tím už nedal do hernej pohody, hráči stratili bojovnosť, chceli sa presadiť  individuálne či už  Adam, Oliver aj Mark sa samostatne pretláčali cez 2 - 3 _igp4991.jpgobrancov pričom by  možno prihrávka na druhú stranu ihriska a prenesenie hry boli efektívnejšie.

Tiež chýbala bojovnosť, jeden sa spoliehal na druhého, a v obrane  Adam a Majo si často museli poradiť sami bez pomoci útočníkov... holt, chlapci ešte asi musia trošku  dozrieť...

Celkovo sme však jednoznačne vyhrali nad Badínom 12 : 7, boli sme lepší ! Ukázala sa silná stránka tímu okolo Kristiana Csíziho,  ktorá by sa  možno  dala ešte zlepšiť, keby mal na druhej strane ihriska Marka _igp5123.jpgMurányiho, s ktorým si aktuálne dobre rozumie. Ale to je na rozhodnutí a posúdení trénera.

Tým však  určite nechcem znižovať výkon Kevina, ktorý v tomto náročnom súboji krásne dva krát skóroval .... smiley alebo ďalších hráčov nášho víťazného tímu....